Warszawa, 11 października 2018
Informacja prasowa
Wizyta Alzheimer Polska w Ministerstwie Zdrowia
W dniu 11 października 2018 Alzheimer Polska gościł na zaproszenie Podsekretarza Stanu Zbigniewa J. Króla w Ministerstwie Zdrowia. Tematem przewodnim wizyty były sprawy dotyczące opieki nad osobami chorującymi na zespoły otępienne, w tym chorobę Alzheimera. Podczas spotkania organizacje zrzeszone w Alzheimer Polska mocno akcentowały wagę działań, które powinny być skierowane do opiekunów i osób chorych na demencję, w tym chorobę Alzheimera. Szczególnie podkreślono potrzebę wprowadzenia Polskiego Planu Alzheimerowskiego, który stanowiłby konkretne rozwiązania związane z szybką diagnostyką, opieką nad chorym, badaniami, edukacją itp. Podobne plany alzheimerowskie zostały wprowadzone już w 20 krajach Europy. Należy podkreślić, że w Polsce na zespoły otępienne choruje 500 tys. osób, w tym ponad 300 tys. na chorobą Alzheimera. A liczba ta do 2050 r. może wzrosnąć nawet trzykrotnie. Biorąc pod uwagę zmiany demograficzne naszego społeczeństwa Prezes Alzheimer Polska Zygmunt Wierzyński omówił znaczenie badań przesiewowych pamięci, jako pierwszego kroku w diagnostyce zespołów otępiennych. Rozpoczęcie leczenia we wczesnym stadium może spowolnić rozwój objawów choroby, a co za tym idzie poprawić komfort życia chorego i jego najbliższych. Zygmunt Wierzyński zadeklarował dodatkowo chęć współpracy organizacji AP z MZ w obszarze działań na rzecz opiekunów i chorych na zespoły otępienne. Minister Zbigniew Król przedstawił realizowane przez MZ zadania obszaru zdrowia skierowane do seniorów a także podkreślił, ze trwają międzyresortowe prace nad dokumentem, dotyczącym opieki nad osobami niesamodzielnymi m.in. z zespołami otępiennymi. Po zakończeniu prac dokument ten zostanie przedstawiony organizacjom AP.Wszyscy uczestnicy czwartkowego spotkania byli zgodni co do wagi problemu opieki nad osobami chorującymi na choroby otępienne, w tym chorobę Alzheimera.
Alzheimer Polska
W ramach spotkań Grupy Terapeutycznej:
26 września o godzinie 16:00 zapraszamy na spotkanie grupy terapeutycznej. To kolejne już spotkanie. Tym razem prelekcję dla rodzin będzie miał geriatra. To, jak zawsze spotkania aktywne, jest możliwość zadawania pytań oraz dyskusji.
Konferencja
„Alzheimer w rodzinie
– jak diagnozować, jak pomagać osobom żyjącym z chorobą i ich rodzinom”
Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich w Warszawie, ul. Długa 23/25
27 września 2018 r., godz. 10.00 – 14.
Zaproszenie do udziału w konferencji on line
Szanowni Państwo,
Wrzesień jest światowym miesiącem choroby Alzheimera. Na całym świecie odbywają się wydarzenia związane z potrzebami osób żyjących z chorobą Alzheimera oraz ich rodzin i opiekunów. Problem dotyczy również naszego miasta/wsi. Dlatego postanowiliśmy włączyć się do debaty na ten temat w dniu 27 września, wspólnie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich, Alzheimer Polska i Związkiem Powiatów Polskich.
Zapraszamy na konferencję
„Wsparcie osób żyjących z chorobą Alzheimera i ich rodzin – potrzeby i dobre praktyki”,
która odbędzie się 27 września 2018 r. (czwartek) w godzinach od 10:00 do 14:00 w naszej siedzibie,
przy ul. J. Garczyńskiego nr 13 w sali na IIp.
ilość miejsc ograniczona!
Uczestniczenie w konferencji będzie okazją do pogłębienia wiedzy m.in. o badaniach przesiewowych – co to jest, dlaczego są tak ważne, jakie dają korzyści zarówno dla chorego, jak i jego najbliższego otoczenia oraz jakie są możliwości ich przeprowadzania. Będzie możliwość poznania codziennego życia z chorobą Alzheimera z perspektywy osoby chorującej i z perspektywy opiekuna. Spotkanie da nam także sposobność do wymiany doświadczeń w sprawowaniu opieki, postępowania i sposobach komunikowania się z osobą żyjącą z chorobą Alzheimera.
Mamy nadzieję, że uczestnictwo w ogólnokrajowej, a jednocześnie lokalnej dyskusji będzie dla wszystkich uczestników wzbogacające i pożyteczne.
W ramach spotkań Grupy Terapeutycznej:
28 sierpnia o godzinie 16:00 zapraszamy na spotkanie grupy terapeutycznej. To kolejne już spotkanie. Tym razem prelekcję dla rodzin będzie miał psycholog. Będzie też możliwość zadawania pytań oraz dyskusji.
24 maja o godzinie 16:00 zapraszamy na spotkanie grupy terapeutycznej w ramach Ośrodka Geriatryczno - Gerontologicznego dla osób z chorobą Alzheimera i innymi zaburzeniami otępiennymi. To trzecie już spotkanie.
Jak zawsze, tak i tym razem będziemy przyjmowali zapisy do naszych konsultantów:
- lekarza psychiarty,- lekarza geriatry- psychologa- pracownika socjalnego- fizjoterapeuty.Głównym celem prowadzenia Ośrodka jest diagnozowanie pacjentów z chorobą otępienną oraz możliwe kompleksowe wsparcie pacjentów, rodziny i opiekunów.
Do Ośrodka zapraszamy opiekunów, rodziny wraz z pacjentami. W czasie spotkań opiekunowie będą mogli wziąć udział w prelekcji oraz zapisać się na indywidualne konsultacje do każdego ze specjalistów. W tym czasie pacjenci bedą mogli ćwiczyć pamięć korzystając z doświadczenia nasztch terapeutów.
Na spotkanie grupy terapeutycznej nie trzeba się zapisywać. Wystarczy przyjść punktualnie o godz. 16:00 na II piętro.
W Programie mogą wziąć udział wyłącznie mieszkańcy Poznania.
Program został dofinansowany ze środków Miasta Poznania.
Tak cieszą się nasi uczestnicy zajęć z nowych materiałów do terapii podarowanych przez Firmę Ricoh. Dziękujemy!
Nasz projekt, bedący kontynuacją i rozszerzeniem działań ubiegłorocznych, które cieszyły sie tak wielkim zainteresowaniem z Państwa strony otrzymał fomalną ocenę pozytywną, uzyskał ocenę merytoryczną/liczbę punktów 75,25 i pomimo pozytywnej oceny nie otrzymał dotacji z powodu wyczerpania środków finansowych.
Tak czasami bywa, jest wiele podmiotów i organizacji ubiegajacych sie o fundusze. Choć szczerze żałujemy, to rozumiemy, że nie zawsze udaje się zaspokoić wszystkie potrzeby.
Aby zapewnić Państwu przynajmniej podstawowe wsparcie, od lutego 2018 roku wznawiamy prowadzenie Grupy Wsparcia dla rodzin dotknietych demencją. Spotkania bedą odbywały się jeden raz w miesiącu w godzinach popołudniowych. Za względu na brak środków nie będzie mozliwości pojawiania sie z pacjentem (nie będzie ćwiczeń i zajęć dla osób chorych w czasie spotkania). Grupy wsparcia będą prowadzone wolontarystycznie zamiennie przez p. Paulinę Miszewską - Szczepaniak lub p. Andrzeja Rossę.
mamy darmowy program do rozliczenia. W zakładce: 1% podatku znadziecie Państwo link e-pity, który pozwoli rozliczyć się z podatku. Dzięki skorzystaniu z tej aplikacji odliczony 1% Państwa podatku przekazany zostanie na działalność statutową naszego Stowarzyszenia.
Przełom roku, to również w NGO okres wytężonej pracy, dlatego dopiero teraz się odzywamy w Nowym Roku.
Staraliśmy się złozyć życzenia wszystkim. Jeśli do kogoś nie dotarły, to życzymy
Na przełomie roku odezwały się do nas dwie Firmy z propozycją wsparcia naszych działań. Ucieszyło nas to, że zrobiły to z własnej inicjatywy! To bardzo dobry sygnał dla organizacji pozarządowych, że Firmy oprócz codziennych działań zawodowych dostrzgają potrzeby społeczne. Firma RICOH sfinansowała nam przyjęcia wigilijne w naszych dwóch ośrodkach, występy grupy teatralnej oraz zasponsorowała drobne upominki dla uczestników zajęć. Bardzo dziękujemy!
Z kolei Firma AQUANET sfinansowała nam zajęcia z dogoterapii w obydwu ośrodkach do końca roku. Dziekujemy równie pięknie!
Dla porządku nadnmieniamy, że nasze propozycje dofinansowania zostały wybrane z wielu innych wniosków. Tym bardziej nas to cieszy.
Czekamy na rozstrzygnięcie konkursu, który pozwoli nam na kontynuacje (a może i rozszerzenie) naszych spotkań popołudniowych pod nazwą: Centrum Spotkań"Meeting Dem"
Liczymy, że na początku lutego będziemy już wiedzieli, czy możemy konytnuować ten program i w jakim zakresie.
Czas szybko leci i to już ostatnie spotkanie Meeting Dem. Tym razem o prelekcję poprosiliśmy panią dietetyk, której wykład bardzo spodobał się Państwu pół roku temu.
Zapraszamy jak zwykle ze swoimi bliskimi - osobami chorymi, które będą mogły poćwiczyć pod okiem naszych terapeutów.
Termin: 12 grudnia 2017 roku,
godzina: od 16:00 do 18:00 - prosimy o punktualne przybycie,
miejsce: ul. Józefa Garczyńskiego nr 13 drugie pietro.
Termin: 17 listopada br. jak zawsze o godzinie 16:00
Misjesc: ul. J. Garczyńskiego nr 13
Tym razem w programie m. in. pioerwsza pomoc. Zapraszamy!
Szanowni Państwo, bardzo dziękujemy za liczny udział we wczorajszym spotkaniu Meeting Dem w Centrum Spotkań. Uprzejmie informujemy, że po zapisaniu do naszych specjalistów pozostało jeszcze dosłownie kilka indywidualnych konsultacji dla rodzin z tego projektu z lekarzem psychiatrą. Konsultacje dotyczą osób zapisanych do tego programu i są z Państwa strony nieodpłatne.
Chętnych do skorzystania prosimy o kontakt pod nr tel.:501 081 709 w godzinach od 10 do 13:00 w dni robocze.
Przypominamy, że program dofinansowany jest ze środków Urzędu Misata Poznania. Bardzo dziękujemy.
Zapraszamy na bezpłatne zajęcia i badania psychologiczne.
18.10. 2017 r. od godziny 16:00 zapraszamy rodziny na kolejne spotkanie programu Centrum Spotkań.
W programie m.in. warsztaty prozdrowotne - prelekcja lekarza psychiarty. Bedziemy też przyjmować zapisy na indywidualne konsultacje do psychologa i lakarza psychiatry.
Zapraszamy.
ŚWIATOWY MIESIĄC CHOROBY ALZHEIMERA 2017 "PAMIETAJ O MNIE"
Wcesna diagnoza, to gwarancja, że mogę żyć lepiej przez dłuższy czas.
Zapraszamy na spotkania Grupy Dyskusyjnej w dniu 29 wrzesnia br. od godziny 16:00 do 18:00 Prosimy o punktualne przybycie.
Miejsce spotkania - jak zawsze: ul. J. Garcyńskiego 13 II p. (windą).
Jak co miesiąc zapraszamy do Centrum Spotkań w dniu 01 sierpnia 2017 roku od godziny 16:00 do 18:00
ul. Józefa Garczyńskiego 13 na IIp. W ramach spotkania zamierzamy zainteresować Państwa prelekcją zawodowej opiekunki. Tematem prelekcji będzie właściwa opieka i wsparcie pacjenta z demencją. W drugiej godzinie - jak zawsze - dyskusja w grupach, konsultacje z prac. socjalnym.
Nasi podopieczni będą w tym czasie ćwiczyć pamięć oraz ciało.
Zapraszamy!
Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie Meeting Dem - Centrum Spotkań. We wtorek, 11 lipca 2017 r. Jak zawsze od godziny 16:00 przy ul. J. Garczyńskiego 13 na IIp.
Tym razem zaprosiliśmy dla Państwa panią doktor Jolantę Rajewską - znanego geriatrę, wykładowcę akademickiego oraz cenionego lekarza praktyka.
Bedzie więc wyjątkowa okazja posłuchać a pewnie i zapytać jak postępować żeby dbać o swoje zdrowie nie tylko w kontekście chorób otępiennych.
Jak co miesiąc będą też konsultacje indywidualne oraz dyskusje i ćwiczenia dla pacjentów.
Zapraszamy!
Wykład na temat zaburzeń otępiennych. Udział w wykładzie jest bezpłatny, dofinansowany w ramach programu Centrum Informacji i Edukacji Alzheimerowskiej przez Ministarstwo Zdrowia.
W czerwcu zapraszamy na kolejne spotkanie grupy Meeting Dem
Darmowe porady wspierające osoby chore i ich rodziny w programie Centrum Informacji i Edukacji Alzheimerowskiej.
Można skorzystać między innymi z: nieodpłatnych zajęć/warsztatów z lekarzem psychiatrą, prac. socjalnym, psychologiem, skorzystać z wykładów wspierających rodziny z problemem chorób otępiennych. Kontakt do koordynatora i zapisy: tel. 722 212 916 od pon. do pt. w godz. od 10 do 14.
Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie Grupy dyskusyjnej Meeting Dem w dniu 22 maja 2017 roku (poniedziałek) jak zawsze od godziny 16 do 18:00. Miejsze spotkania - ul. J. Garczyńskiego nr 13 na IIp.
Zapraszamy też osoby - rodziny, które jeszcze nie skorzystały z tej ciekawej i efektywnej formy spotkań. Jeśli wybieracie się Panstwo do nas po raz pierwszy, prosimy o wcześniejszy kontakt pod nr tel. 501 081 709 w godzinach od 10 do 15 od poniedziałku do piatku.
Zapraszamy!
Przypominamy, że od kilkumastu lat prowadzimy placówki w formie Domów Pobytu Dziennego dla osób z chorobą Alzheimera lub zaburzeniami otępiennymi podobnego typu.
Prowadzenie terapii z takimi osobami jest bardzo ważną, choć jeszcze niedocenianą formą wsparcia zarówno dla pacjenta, jak i dla rodziny (czytaj więcej na ten temat w poszczególnych zakładkach). Oferujemy zajecia w dni robocze w godzinach od 8:00 do 16:00, możliwość konsultacji lekarza specjalisty. Zajęcia prowadzi fachowa kadra.
Koszty potytu są niewielkie i zależą od rodzaju placówki do którtej zakwalifikowany zostaje pacjent. Obydwa ośrodki spełniają wszystkie satandarty dla tego typu placówek.
Kontakt: 503 186 403 lub 501 081 709 w godzinach od 10:00 do 15:00 od pon. do piątku.
Zapraszamy na kolejne spotkanie Meetind Dem już 20 kwietnia 2017r. - jak zawsze o godzinie 16:00 do 18:00 .Osoby nowe zachęcamy do zgłoszenia się (możemy przyjąć jeszcze ostatnie osoby) pod nr 501 081 709 w godz. od 10 do 15 od pon. do pt.
Przypominamy, że zajęcia są całkowicie BEZPŁATNE a program został dofinansowany ze środków Miasta Poznania (szczegóły we wcześniejszych zakładkach poniżej).
Zapraszamy do Centrum "Meeting Dem" 31 marca br. na godiznę 16:00 - ul. Józega Garczyńskiego 13, IIp. na Wildzie.
Osoby już zakwalifikowane (te, które były na ostatnim spotkaniu) nie muszą się już awizować wcześniej.
Nowe osoby proszone są o zgłoszenie się telefoniczne pod nr tel.: 501 081 709 od pon. do pt. w godzinach od 10:00 do 15:00.
Na spotkanie zapraszamy zarówno osoby z problemem demencji jak i ich rodziny czy opiekunów.
20 lutego o godzinie 16:00 zapraszamy do Centrum Spotkań o nazwie Meeting Dem. To nowy w Polsce projekt zaadaptowany z Holandii i realizowany m.in. we Włoszech i Wielkiej Brytanii.
Przeznaczony jest dla rodzin i opiekunów osób chorych na ch. Alzheimera i inne zaburzenia otepienne.
Do Centrum Spotkań zapraszamy opiekunów, rodziny wraz z pacjentami. W czasie spotkań opiekunowie będą mogli skorzystać z konsultacji w tym czasie pacjenci bedą mogli ćwiczyć pamięć korzystając z doświadczenia nasztch terapeutów.
Ilość konsultacji jest ograniczona, dlatego też udział w Centrum Spotkań będą miały zagwarantowane te osoby, które się na nie zapiszą.
Zgłoszenia ptrzyjmujemy pod nr telefonu: 501 081 709 w godz. 10:00 do godz. 15:00 w dni robocze.
Pod tym linkiem znajdują się najistotniejsze informacje na ten temat: Dlaczego warto skorzystać z ośrodka
Więcej informacji po umówieniu się na wizytę.
Kontakt telefoniczny: 503 186 403 od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9:00 do 15:00
![]() |
|
Nie czekaj aż zapomnisz! Od lutego 2017 r.
Skorzystaj z nieodpłatnego projektu:
Poznań jest drugim w Polsce miejscem, w którym rodziny z problemem demencji będą mogły z niego skorzystać.
Projekt Meeting Dem - Centrum Spotkań1 ma na celu adaptację oraz wdrożenie innowacyjnego i integracyjnego podejścia opracowanego i rozwijanego w Holandii, aby wspierać osoby z łagodnym i umiarkowanym otępieniem oraz ich opiekunów. Projekt swoim zasięgiem obejmuje pięć ośrodków w czterech krajach Unii Europejskiej: we Włoszech, Holandii, Wielkiej Brytanii i w Polsce, gdzie w marcu 2014 roku we Wrocławiu powstało pierwsze w naszym kraju Centrum Spotkań.
Projekt Meeting Dem realizowany jest dzięki dofinansowaniu przez Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania. Z uwagi na ograniczoną liczbę osób mogących uczestniczyć w projekcie o przyjęciu do niego decyduje kolejność zgłoszenia.
Serdecznie zapraszamy na pierwszą w tym roku Grupę Wsparcia dla rodzin dotkniętych problemem chorób otępiennych.
Termin: 09.01.2017 roku.
Godzina: 17:00.
Czas trwania: około 1,5 godziny.
Miejsce: ul. J. Garczyńskiego nr 13, IIp. (dokładna lokalizacja na strobie głównej - mapka z dojazdem).
Serdecznie zapraszamy na ostatną w tym roku Grupę wsparcia dla rodzin i opiekunów osób z demencją.
Zapraszamy na grupę wsparcia w najbliższy poniedziałek, 3-go października 2016 r. jak zawsze o godzinie 17:00
wpisując w wyszukiwarkę: #RememberMe#WAM2016
Zapraszamy na bezpłatne badania pamięci połaczone z informacją na temat problematyki chorób otępiennych.
Serdecznie zapraszamy na pierwszą po wakacjach Grupę wsparcia dla rodzin i opiekunów
Zapraszamy na Grupę Wsparcia. Pierwszego sierpnia o godzinie 17:00 w naszej siedzibie, przy ul. J. Garczyńskiego 13 na IIp.
Mimo wakacji planujemy kolejne spotkanie w kręgu Grupy wsparcia w pierwszy poniedziałek lipca, czyli 4-go o godzinie 17:00
Zakończył się XVIII Zjazd Organizacji alzheimerowskich zrzeszonych w Ogólnopolskim Porozumieniu Organizacji Alzheimerowskich.
Leki - to nie wszystko. Najlepiej połączyć je z terapią funkcji poznawczych i bawiąc się - ćwiczyć w towarzystwie rówieśników.
Zapraszamy na spotkanie Grupy wsparcia w dniu 09 maja (poniedziałek) 2016 roku o godzinie 17:00 w naszej siedzibie w Poznaniu, prtzy ul. J. Garczyńskiego 13 na IIp. Prosimy wjechać windą.
Darmowy program do rozliczenia podatku znajduje się na tej stronie! Zapraszamy do skorzystania z niego a jednocześnie przekazania 1% podaku na nasze Stowarzyszenie.
Po prawej stronie, na marginesie kliknij w link: przekaż nam swój 1% podatku i wejdź do darmowego programu, który pozwoli na rozliczenie się z Fiskusem.
Zapraszamy na kwietniową Grupę wsparcia dla rodzin i opiekunów osób chorych na chorobę Alzheimera i zaburzenia otępienne podobnego typu.
Termin: poniedziałek. 04 kwietnia 2016 roku o godzinie 17:00
Miejsce: ul Garczyńskiego 13 na IIp.
Nie czekaj aż będzie za późno. Wczesna terapia funkcji poznawczych, regularne ćwiczenia są szansą dla chorego a dla Ciebie wytchnieniem i wsparciem w ciągu dnia.
Od kilkunastu lat prowadzimy pierwsze w Wielkopolsce Ośrodki Pobytu Dziennego dla osób z demencją. Robimy to z sercem i zaangażowaniem. Nasza kadra, to eksperci z wieloletnią praktyką. Dzięki formie Stowarzyszenia pomagamy zarówno chorym jak i ich rodzinom.
Pod podanym linkiem można przeczytać wspomnienie po udanym Koncercie charytatywnym:Koncert
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za zorganizowanie wspaniałego Koncertu charytatywnego przez II L.O. im Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej na rzecz naszego Stowarzyszenia. Dziękujemy Organizatorom, Artystom, Darczyńcom, wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że świetnie się bawiliśmy minionego wieczoru. Według wczorajszych obliczeń łączna kwota zebrana na ten szczytny cel wynisła ponad 12.000 złotych. Zobacz relację Teleskopu:
http://poznan.tvp.pl/24164877/24022016-godz2145
Dziękujemy!
Zapraszamy na kolejną Grupę wsparcia w pierwszy poniedziałek marca, czyli dnia 07 marca 2016 roku na godzinę 17:00 w naszej siedzibie w sali na IIp. - wjazd windą.
Grupę poprowadzą nasi terapeuci pracujący w ośrodkach pobtyu dziennego. Wstęp - jak zawsze - bezpłatny.
W grupie mogą uczestniczyć wszystkie osoby zainteresowane tematem. Ze względu na poruszane tematy nie jest wskazana obecność pacjentów.
Dziś odbędzie się XVII Koncert charytatywny organizowany przez II L.O. w Poznaniu na rzecz Wielkopolskiego Stowarzyszenia Alzheimerowskiego. Bilety rozeszły się w ekspresowym tempie. Cała Aula będzie zapełniona znakomitymi gośćmi.
Nie czekaj aż będzie zbyt późno. Od kilkunastu lat prowadzimy ośrodki pobytu dziennego dla osób z demencją. Robimy to z sercem i zaangażowaniem. Nasza kadra, to eksperci z wieloletnią praktyką. Stowarzyszenie pomaga zarówno chorym jak i ich rodzinom... Czytaj dalej:
Z okazji zbliżającego się Nowego Roku życzymy znalezienia w nim szczęścia, radości i zdrowia.
Zespół WSA
Tym razem Grupa wsparcia dla rodzin i opiekunów odbędzie się w dniu 01 lutego 2016 roku, jak zawsze o godzinie 17:00 na drugim piętrze przy ul. Garczyńskiego 13. Dokładna mapka lokalizacyjna - w zakładce Kontakt.
Zapraszamy
Zapraszamy na spotkanie Grupy wsparcia dla rodzin i opiekunów osób chorych na chorobę Alzheimera i inne zaburzenia otępienne
Serdecznie dziękujemy Mediom za pomoc w dotarciu do środowiska osób zmagających się z chorobami otępiennymi
9 listopada - poniedziałek, to termin kolejnej naszej Grupy wsparcia, na którą zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
Musieliśmy zmienić hosting, co wiązało się z ograniczonym działaniem naszej strony. Za niedogodności - przepraszamy.
Administator starego hostingu stał się niedostępny. Pobierał jedynie opłaty. W końcu funkcjonowanie naszej strony stało się niemożliwe. Przenieśliśmy się na nowy, serwer i mamy nadzieję, że nasze wszystkie (również archiwalne, bardzo cenne dla nas materiały) uda nam się odtworzyć na tej stronie.
Zapraszamy do ponownego korzystania oraz - jak zawsze - do kontaktu z nami:
61-306-76-77 od pon. do pt. 10-14:00.
Zapraszamy na comiesięczną Grupę wsparcia dnia 05.10.2015 r. o godzinie 17:00 w naszej siedzibie przy ul. J. Garczyńskiego 13 na IIp.
W ramach V Poznańskiego Tygodnia Organizacji Pozarządowych Wielkopolskie Stowarzyszenie Alzheimerowskie zaprasza na warsztat dotyczący zaburzeń otępiennych u osób starszych oraz na prezentację form terapii prowadzonych w naszych dwóch ośrodkach.
Zapraszamy na wrześniową Grupę Wsparcia w dniu 07 września 2015 r . o godzinie 17:00
ul. Garczyńskiego 13 na IIp.
Zapraszamy na kolejne, sierpniowe spotkanie Grupy wsparcia w dniu 03 sierpnia 2015 roku o godzinie 17:00.
Miejsce spotkania: jak zawsze - ul. Garczyńskiego 13 na IIp. (patrz mapka w zakładce kontakt)
...warto przeczytać tekst w zakładce Stowarzyszenie - O nas pod tytułem: Dlaczego warto skorzystać z ośrodka.
Comiesięczna Grupa wsparcia opbędzie się w dniu 06 lipca 2015r. w poniedziałek o godzinie 17:00 na IIp. przy ul. Garczyńskiego 13 (na Wildzie).
Zapraszamy
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przekazali 1% podatku na rzecz naszego Stowarzyszenia
Grupa wsparcia - jak zawsze w pierwszy poniedziałek miesiąca czyli 1 czerwca o godzinie 17:00
W Grupie wsparcia może uczestniczyć każdy, nie trzeba się rejestrować. Ze względu na poruszane tematy nie jest wskazane uczestnictwo pacjentów.
Redaktor Jacek Michalak, autor programu /Medycyna i Ty/ tym razem zaprosi Państwa na program o chorobie Alzheimera i zaburzeniach podobnego typu.
Audycja zostanie wyemitowana trzykrotnie w programie lokalnym Polskiej TV (PTV-3)
W dniu 23 listopada 2013 roku w naszej siedzibie przy ul. Garczyńskiego 13 odbyło się spotkanie z autorka książki „Alzheimer - pierwsza pomoc” Margot Unbescheid.
Spotkanie było wspólnym działaniem Wydawnictwa "W drodze" oraz Wielkopolskiego Stowarzyszenia Alzheimerowskiego. Podczas spotkania autorka odpowiadała na pytania z sali oraz dedykowała zakupione egzemplarze książki. Bardzo się cieszymy, że kolejne spotkanie na Garczyńskiego 13 było bardzo ciekawe i sympatyczne.
Ćwiczenie funkcji poznawczych, terapia ruchowa, zajęcia w grupie rówieśniczej, to elementy pozwalające na opóźnienie postępowania choroby oraz poprawę samopoczucia uczestnika. Rodzinom i opiekunom daje wytchnienie w całodobowej opiece nad pacjentem.
W chwili obecnej jest możliwość działań wolontarystycznych w zakresie udziału w zajęciach jednego z ośrodków pobytu dziennego. W ośrodkach prowadzimy terapię funkcji poznawczych oraz terapie ruchową.
Wielkopolskie Stowarzyszenie Alzheimerowskie zaprasza, w ramach realizowanego projektu „Centrum Informacji Alzheimerowskiej”, na II edycję cyklu szkoleń „Alzheimer od A do Z”.
Zajęcia będą się odbywać w dniach 26,27 i 28 listopada 2014 roku, w godzinach 11,00 do 16,00 - w siedzibie Wielkopolskiego Stowarzyszenia Alzheimerowskiego w Poznaniu przy ul. Garczyńskiego 13. Uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe oraz zaświadczenia ukończenia szkolenia.
Wielkopolskie Stowarzyszenie Alzheimerowskie
oraz Wolontariat Wielkopolski
zapraszają na cykl specjalistycznych wykładów i warsztatów
dla rodzin oraz opiekunów osób chorych otępiennie:
„Zrozumieć Alzheimera”,
który odbędzie się
6–8 listopada 2013 roku w godz. 10.00-15.00
w Centrum Kultury RONDO w Grodzisku Wielkopolskim
(ul. Kolejowa 12)
Dzięki współfinansowaniu ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego udział w cyklu jest bezpłatny.
Zapisy przyjmujemy pod numerem 601 717 555 lub mailowo: wolontariatwielkopolski@gmail.com
Więcej informacji na temat warsztatów znajdziesz tutaj
W dniu 21 września, jak co roku obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Choroby Alzheimera..
W tym roku hasło obchodów brzmi: Uczmy się pomagać.
Co to jest: Grupa Wsparcia jest spotkaniem osób, które zmagają się z chorobą Alzheimera swoich bliskich. Jest możliwością podzielenia się swoim doświadczeniem wśród osób mających takie same problemy. Jest możliwością skonfrontowania swej trudnej codzienności i znajdowania rozwiązań.
Wielkopolskie Stowarzyszenie Alzheimerowskie wraz z Centrum Innowacji Społecznej SIC! Zaprasza do udziału w cyklu imprez Październikowe Aktywności Trzeciej Młodości.
27 lipca, o godzinie 16:00 zapraszamy na spotkanie grupy terapeutycznej w ramach Ośrodka Geriatryczno - Gerontologicznego dla osób z chorobą Alzheimera i innymi zaburzeniami otępiennymi. To już kolejne nasze spotkanie.
Jak zawsze, tak i tym razem będziemy przyjmowali zapisy do naszych konsultantów:
- lekarza psychiarty,- lekarza geriatry- psychologa- pracownika socjalnego- fizjoterapeuty.
Głównym celem prowadzenia Ośrodka jest diagnozowanie pacjentów z chorobą otępienną oraz możliwe kompleksowe wsparcie pacjentów, rodziny i opiekunów.
Do Ośrodka zapraszamy opiekunów, rodziny wraz z pacjentami. W czasie spotkań opiekunowie będą mogli wziąć udział w prelekcji oraz zapisać się na indywidualne konsultacje do każdego ze specjalistów. W tym czasie pacjenci bedą mogli ćwiczyć pamięć korzystając z doświadczenia nasztch terapeutów.
Tym razem prelekcję bedzie miała opiekunka osób z demencją. To osoba z kilknastoletnim doświadczeniem w opiece i terapii osób z demencją.
Na spotkanie grupy terapeutycznej nie trzeba się zapisywać. Wystarczy przyjść punktualnie o godz. 16:00 na II piętro.
W Programie mogą wziąć udział wyłącznie mieszkańcy Poznania.
Program został dofinansowany ze środków Miasta Poznania.
Dziękujemy za bardzo sympatyczne i owocne spotkanie podczas grupy Meeting Dem :-)
Staramy się, aby każde kolejne spotkanie było lepsze i ciekawsze od poprzedniego. Zapraszamy już w kwietniu (info powyżej).
Bardzo dziękujemy za sympatyczne i owocne spotkanie grupy Meeting Dem. Staramy się, aby każde kolejne było ciekawsze od poprzedniego.
Zapraszamy już w kwietniu (info powyżej).
Było nam bardzo miło gościć Państwa na kolejnym spotkaniu Grupy Dyskusyjnej Meeting Dem w dniu 31 marca. To było bardzo udane i efektywne spotkanie! Cieszymy się, że możemy służyc swoim doświadczeniem, radą i pomocą. Cieszy nas każda informacja zwrotna. Staramy się aby każde spotkanie było lepsze od popszedniego. Zapraszamy już wkrótce.
Nowe, chetne osoby/rodziny zachęcamy do kontaktu pod nr: 501 081 709 w godz. od 10-15 od pon. do pt.