Wielkopolskie Stowarzyszenie Alzheimerowskie zostało zarejestrowane w 2004 roku. Z naszej pomocy skorzystało ponad trzy tysiące rodzin dotkniętych problemem choroby Alzheimera i chorób otępiennych podobnego typu. Zrealizowaliśmy wiele autorskich programów. Zapotrzebowanie na nasze działania stale się zwiększa, ponieważ głównym czynnikiem ryzyka zachorowania na choroby otępienne jest wiek a jak wiadomo – społeczeństwo Europy się starzeje.
Wielkopolskie Stowarzyszenie Alzheimerowskie realizuje swój program „Kompleksowej pomocy dla osób z chorobą Alzheimera”, w którym zawierają się następujące działania:
Dom Dziennego Pobytu im. Profesora Jana Roguskiego dla Osób z chorobą Alzheimera
Ośrodek działa w formie domu pobytu dziennego. Zajęcia – od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00, dla 25 podopiecznych. Podopieczni korzystają z zajęć terapeutycznych i rehabilitacyjnych, konsultacji lekarza psychiatry, mają zapewnioną pomoc opiekunek , wyżywienie. Rodziny i opiekunowie korzystają z porad i konsultacji w zakresie właściwego postępowania z pacjentem, mogą uczestniczyć w grupach wsparcia i imprezach okolicznościowych organizowanych na terenie Ośrodka (wigilia, koncerty, inne wydarzenia kulturalne). Ośrodek finansowany z darowizn, środków własnych Stowarzyszenia, oraz dopłat uczestników programu.
Ośrodek Adaptacyjno – Rehabilitacyjny dla Osób z chorobą Alzheimera
Ośrodek działa w formie domu pobytu dziennego. Zajęcia – od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00, dla 25 podopiecznych. Podopieczni korzystają z zajęć terapeutycznych i rehabilitacyjnych oraz konsultacji lekarza psychiatry. Rodziny i opiekunowie korzystają z porad i konsultacji w zakresie właściwego postępowania z pacjentem, mogą uczestniczyć w grupach wsparcia i imprezach okolicznościowych organizowanych na terenie Ośrodka (wigilia, koncerty, inne wydarzenia kulturalne).
Program realizowany w oparciu o dotację Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania od 2004 roku i nadal.
Środowiskowy Dom Samopomocy
Zajęcia prowadzone są od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 16.00, dla 25 podopiecznych. Podopieczni korzystają z zajęć terapeutycznych i rehabilitacyjnych, konsultacji lekarza psychiatry, funkcji poznawczych, mają, zapewnione wyżywienie. Rodziny i opiekunowie korzystają z porad w zakresie właściwego postępowania z pacjentem. Mogą uczestniczyć w grupach wsparcia i imprezach okolicznościowych organizowanych na terenie Ośrodka.
Program realizowany w oparciu o dotację Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania od 2006 roku i nadal.
Ośrodek Geriatryczno – Gerontologiczny
Pomoc dla chorych w formie badań, konsultacji i rehabilitacji funkcji poznawczych. Indywidualne konsultacje prowadzone przez lekarza psychiatrę, psychologa, geriatrę, rehabilitanta, pracownika socjalnego. W tamach programu organizowane są spotkania Grupy Terapeutycznej dla rodzin z problemem demencji.
Program realizowany w oparciu o dotację Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania.
Kontakt jak wyżej lub tel. 501 081 709 w dni robocze, w godzinach 11:00 do 14:00.